ZAPAL SIĘ NA NIEBIESKO DLA AUTYZMU

2017-04-24

Nasza szkoła odpowiedziała na apel Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Cieszynie, który koordynował kolejny już rok akcję wspierającą i edukującą społeczeństwo na temat problemów, z jakimi spotykają się osoby z autyzmem. Zaprosiliśmy psychologów z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Skoczowie; Panie pomogły nam wejść na chwilę w odmienny świat, z którym muszą się mierzyć osoby dotknięte autyzmem. Podczas warsztatów uczniowie klas IV, V i VI uświadomili sobie jak wygląda świat osób autystycznych i doświadczyli niektórych odczuć, tak bardzo odmiennych od „zwykłych”. Oczywiście było niebiesko: balony, gazetki, dekoracje klas, plakaty - symbol Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.