W deszczowy piątek, 26 listopada 2021 r. bibliotekę odwiedziły dzieci z najmłodszej grupy w Przedszkolu Publicznym w Pogórzu wraz ze swoją wychowawczynią, panią Renatą Górecką. Od razu zrobiło się cieplej i milej w ten pochmurny poranek!

Ostatnio na zajęciach maluszki poznawały bajki i baśnie, które świetnie nadają się na oderwanie od… telewizji i komputera i na spędzenie czasu z najbliższymi. Miło posłuchać o przygodach krasnoludków, królewien i królów, tajemniczych stworków i mówiących zwierzątek, gdzie dobro zawsze zwycięża, a wydarzenia szczęśliwie się kończą.

I tak też było tym razem. Dzieci wysłuchały baśni pt. ,,Calineczka”. Oglądały piekne ilustracje, rozwiązywały zagadki związane także z innymi bajkami i baśniami. Nagrodami były kolorowe, wesołe naklejki.

Obiecaliśmy sobie, że znowu się spotkamy, aby poznawać kolejne ciekawe opowieści.

Danuta Oczadły (nauczyciel bibliotekarz)