Z PROGRAMU PROFILAKTYKI

2017-06-07

Zapobieganiu ryzykownym zachowaniom młodzieży poświęca się wiele działań w ramach szkolnego programu profilaktyki. W bieżącym roku szkolnym odbyły się zajęcia warsztatowe z policjantem, uczniowie klas gimnazjalnych uczestniczyli w programie „Smak życia, czyli debata o dopalaczach”, kl. III gimnazjum wzięła udział w konkursie na przedstawienie teatralne promujące zdrowy styl życia bez uzależnień. Do młodszych uczniów adresowany był „Dzień Bezpiecznego Internetu”, kiedy zwracaliśmy uwagę na zagrożenia, które mogą płynąć z nieumiejętnego i nieostrożnego korzystania z TI.

Dzisiaj (7 czerwca 2017), uczniowie klasy I, II i III gimnazjum oraz klasy V i VI SP mieli okazję skonfrontować swoją wiedzę i postawę wobec inicjowania ryzykownych zachowań w „sieci”, a także wobec eksperymentowania z substancjami psychoaktywnymi. Osnute na autentycznych wydarzeniach przedstawienia teatralne pt. „Zagubieni” (dla gimnazjalistów) oraz „Zaplątani w sieć” (dla klasy V i VI), zwróciły uwagę młodzieży na problemy nastolatków uwikłanych w narkotyki oraz „zaplątanych w sieć”. Aktorzy z krakowskiego Teatru Rondo opowiedzieli historie młodych ludzi, którzy doświadczyli strat… pozostawiając nam czas na refleksję.