SZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

2019-01-08

Zaczarowane świąteczne melodie sprawiły, że 3 stycznia poczuliśmy magię Świąt Bożego Narodzenia. Dźwięki kolęd i pastorałek rozbrzmiewały w naszej szkole, a to za sprawą „Szkolnego Konkursu Kolęd”, który w tym dniu miał miejsce. Jego celem było kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia oraz ujawnianie uzdolnień artystycznych dzieci. W konkursie mogli uczestniczyć uczniowie klas I – III jak i IV – VI, zarówno zespoły jak i soliści. Uczestnicy prezentowali swoje umiejętności wokalne śpiewając z podkładami muzycznymi, a także grając na instrumentach. Można było usłyszeć wiele pięknych kolęd i pastorałek, począwszy od tych tradycyjnych śpiewanych na co dzień w czasie świątecznym, po te mniej znane.

Łącznie na scenie zaprezentowało się 30 artystów. Komisja oceniająca uczestników nie miała łatwego zadania, gdyż wszyscy uczestnicy wykonywali utwory pięknie i trudno było przyznać premiowane miejsca. Dlatego też podczas oceniania jury brało pod uwagę walory głosowe, czystość i poprawność wykonania, znajomość tekstu, poczucie rytmu, interpretację oraz ogólne wrażenie artystyczne. Po wnikliwej ocenie walorów muzycznych i widowiskowych zaprezentowanych wystąpień zostały ogłoszone wyniki:

I miejsce – Franciszek Rajwa

II miejsce – Maja Filapek

III miejsce – Anna Sztwiorok

Wyróżnienia –  Wojciech Dziadek, Kacper Gaś, Maja Urbaniak, Aleksandra Habdas, Barbara Gwizdoń

Klasy IV-VI

I miejsce – Larysa Habarta

II miejsce – Julia Hutyra

III miejsce – Justyna Chromik

Wyróżnienie – Oliwia Gaś, Maria Gabzdyl

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych artystycznych sukcesów.