SZKOLNY DZIEŃ ŻYCZIWOŚCI

2017-12-12

Mamy takie serca, co wesprą w potrzebie… pokazali to Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przygotowując upominki dla koleżanek i kolegów z Domu Dziecka.

O innej działalności Koła opowiedzieli uczniowie podczas uroczystego apelu z okazji Szkolnego Dnia Życzliwości. Zaprezentowaliśmy też krótkie etiudy filmowe przygotowane przez młodzież na konkurs „Nie jesteś inny” w ramach programu „Bezpieczna +”, nagrodziliśmy również uczniów za prace konkursowe pt. „Portret mojego przyjaciela”. Tematyka konkursów wpisuje się doskonale w ideę Dnia Życzliwości, który od wielu lat jest obchodzony w naszej szkole. Sympatyczny Skrzat Życzliwek uczył nas uprzejmości i słów-pozdrowień w różnych językach, a zaproszeni goście - Panie z pogórskiego DPS - bawiły wszystkich zabawną historyjką pt. „Rzepka”.

Wspólnym śpiewaniem z dziewczętami ze szkolnego zespołu regionalnego podkreśliliśmy, że wieś Pogórze to nasze miejsce na ziemi, gdzie tradycja i gościnność, to może być taka dobroć, co serce ogrzeje.