ŚWIĘTA W NASZEJ SZKOLE

2016-12-23

 

W czwartek 22 grudnia 2016 roku w ZSP w Pogórzu panowało niecodzienne poruszenie. Wszyscy uczniowie z niecierpliwością oczekiwali na klasowe wigilijki i wesołe kolędowanie.

 

Możliwości radosnego przeżywania tajemnicy świąt Bożego Narodzenia dostarczyło misterium, które zgromadziło w hali sportowej całą społeczność szkolną i zaproszonych gości. Mieliśmy okazję podziwiać przygotowane pod opieką p. M. Moczały i ks. Z. Budki występy młodych aktorów, którzy zaprosili widzów do współtworzenia tradycji świątecznej. Zwrócili uwagę na potrzebę oderwania się od pośpiechu i obowiązków na korzyść podarowania drugiemu człowiekowi wspólnie spędzonego czasu. Kiedy światem rządzi chłodna kalkulacja i wyrachowanie, potrzeba serdeczności i promiennego uśmiechu staje się towarem na wagę złota. Wśród wzniosłych śpiewów kolędników mogliśmy podziwiać dekorację łączącą prostotę betlejemskiej stajenki z niepowtarzalnością nastroju świątecznego.

 

Symboliczne dzielenie się chlebem i wspólne przeżywanie radości sprzyjały zadumie nad potrzebą pochylenia się nad Dzieciątkiem każdego dnia, nie tyko od święta.

 

Liliana Gwizdoń