ROTMISTRZ WITOLD PILECKI JAKO NASZ WZÓR

2015-11-13

Gminny konkurs o rotmistrzu Witoldzie Pileckim

Obchody Święta Niepodległości w naszej gminie były okazją do wspomnienia życia i działalności rotmistrza Witolda Pileckiego. Miejski Zarząd Oświaty zorganizował dla uczniów gimnazjów konkurs, w którym należało napisać pracę poświęconą postaci rotmistrza. Honorowy patronat nad konkursem objął burmistrz Skoczowa, pan Mirosław Sitko. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły – zostali zaproszeni wraz z rodzicami na rozdanie nagród, które odbyło się 11 listopada w Teatrze Elektrycznym. Pierwsze miejsce w konkursie zdobył Michał Słowak, a jednym z laureatów został Eryk Korus. Nagrody i dyplomy odebrali z rąk zastępcy burmistrza, pani Anny Stefaniak-Bacza i sekretarz pani Beaty Macura.

Prace konkursowe napisali ponadto: Maria Dobrowolska, Szymon Kocman, Rinaldo Rucki (klasa I gimnazjum), Izabela Marek, Marcelina Kanafek, Joanna Faruga, Wiktoria Brudny (klasa II), Karolina Pagieła, Agnieszka Stroka, Magda Wrzeszcz, Paulina Pietrzyk, Dominika Wanat, Wojciech Wysłuch, Fabian Dziok, Szymon Kaiser, Rafał Sikora, Klaudiusz Pagieła i Dawid Prościewicz (klasa III).