Projekt edukacyjny z języka niemieckiego

2022-12-09

Szkoła Podstawowa w Pogórzu realizuje od listopada br. drugi z kolei projekt edukacyjny wraz ze szkołą z Bytomia. Tym razem obejmuje temat świąteczny -  “ Weihnachten in Polen und in Deutschland ”- „ Święta Bożego Narodzenia w Polsce i Niemczech”.

W realizację projektu zaangażowane są dwie klasy 8. Koncepcją projektu jest  zapoznanie uczniów z tradycjami bożonarodzeniowymi w Niemczech i Polsce. W ramach działań uczniowie w grupach realizują różne zadania: gromadzą słownictwo  o tematyce bożonarodzeniowej, poznają tradycje i zwyczaje w Niemczech i Polsce, poznają popularne  kolędy. Przygotowali śpiewnik w języku niemieckim oraz kalendarz adwentowy,  jako upominek dla uczniów szkoły w Bytomiu.

02.12.22r. uczniowie obu szkół wybrali się na wycieczkę zagraniczną do Drezna w Niemczech, aby obejrzeć jeden z najstarszych jarmarków bożonarodzeniowych w historii Niemiec - słynny Jarmark Striezelmarkt. Podczas przedpołudniowego spaceru po mieście  podziwiali bogatą architekturę miasta. Uczestnicy wycieczki  mieli również okazję zobaczyć Zwinger – kompleks architektoniczny, zaliczany do najbardziej znaczących budowli baroku, wzniesiony na życzenie Fryderyka Augusta Mocnego.

Największe wrażenie wywarła na uczniach wystawa multimedialna Zwinger Xperience opowiadająca o historii najsłynniejszych budowli Drezna. Wycieczka przebiegła w miłej atmosferze i pełni wrażeń wróciliśmy  szczęśliwie do domu.