PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

2015-11-05

29 października 2015 roku pierwszoklasiści z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Pogórzu przystąpili do uroczystego ślubowania. Zanim to jednak nastąpiło, odbył się krótki występ artystyczny przygotowany przez wychowawczynie klas pierwszych - Iwonę Kowalską oraz Kornelię Kanię.

Uczniowie klasy 1a i 1b przedstawili inscenizację pt. „Kacperek i jego rowerek”, która przeplatana była piosenkami, wierszami i tańcem z chustami. Oczywiście wszystko się udało i występ został nagrodzony gromkimi brawami.

Po prezentacji uczniowie złożyli ślubowanie. Każdy uczeń został pasowany przez p. dyrektora Grzegorza Topola  dużym ołówkiem, po czym otrzymał pamiątkowy dyplom wręczony przez p. wicedyrektor Joannę Kusy. Od tej chwili wszyscy uczniowie klas pierwszych stali się prawdziwymi uczniami Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Pogórzu.

Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców, za co bardzo dziękujemy.