PASOWANIE NA CZYTELNIKA

2019-03-25

1 marca 2019 r. nasi najmłodsi uczniowie zostali prawdziwymi czytelnikami Biblioteki Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Pogórzu. Odpowiadając na zaproszenie pani bibliotekarki, odwiedzili bibliotekę i obejrzeli przedstawienie „W krainie bajek i baśni”, które zostało wykonane przez uczennice klasy 8.

W trakcie przedstawienia pierwszoklasiści musieli być aktywni tzn. musieli uważnie słuchać, odpowiadać na pytania i rozwiązywać zagadki zadawane przez Kota w butach, Czerwonego Kapturka, Calineczkę i Sierotkę Marysię. Wysłuchali Regulaminu Biblioteki naszej szkoły oraz „Próśb Królowej Książki”. Po „małym egzaminie” uczniowie złożyli przysięgę Czytelnika, a Królowa Książka pasowała ich na Czytelników Biblioteki Szkolnej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pogórzu. Na zakończenie każdy z uczniów otrzymał pamiątkowy dyplom oraz zakładkę do książki.

Mamy nadzieję, że biblioteka szkolna nadal będzie jednym z takich miejsc w szkole, które nasi pierwszoklasiści będą odwiedzać z wielką przyjemnością, bo przecież zawsze są tutaj mile widziani :-)