OBCHODY DNIA NIEPODLEGŁOŚCI

2016-11-09

 

Kiedy corocznie śpiewamy pieśni patriotyczne podczas uroczystej akademii z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości, na nowo odkrywamy postawę poświęcenia i zaangażowania naszych przodków, którzy zbrojnie walczyli o wolność ojczyzny.

 

8 listopada 2016 roku w murach naszej szkoły rozbrzmiały patetyczne tony pieśni żołnierskich. Uczniowie kl. V pod opieką p. M. Frycza przedstawili kolejne karty historii obejmujące okres zaborów do odzyskania suwerenności przez Polskę. To wydarzenie wpisane w słowa utworów przepojonych miłością do ziemi ojczystej zyskało właściwą mu podniosłą atmosferę. Młodzi aktorzy przypomnieli o wartościach, których nie zniszczy czas. Odwaga, zapał do wspólnej pracy, umiłowanie najdroższej ziemi i języka ojczystego pozwoliły na odrodzenie Polski.

 

Radosne wiwaty: ,,Niech żyje Polska niepodległa!” nieustannie zwracają uwagę na obowiązki  wobec ojczyzny spoczywające na każdym z nas.

 

Liliana Gwizdoń