O tym Jaśku Marku - Dzień Patrona W Pogórzu

2019-05-29

W tym roku uroczystości z okazji Dnia Patrona w pogórskiej szkole miały miejsce 18 maja.  Postać Jana Marka, szczególnie bliska wielu pokoleniom Pogórza, jest wciąż żywym autorytetem, do którego odnoszą się dzieci oraz młodzież. Swoją obecnością zaszczyciło nas mnóstwo gości, wśród których byli: p. Mirosław Sitko – Burmistrz Miasta Skoczowa, p. Beata Macura – sekretarz Rady Miasta, p. Janina Żagan – wicestarosta, p. Joanna Duda – Michalak – wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej, p. Maria Sobik – przewodnicząca Komisji Oświaty, p. Mariusz Rodenko – sołtys Pogórza, p. Dariusz Kupka – przewodniczący Zarządu Rady Rodziców oraz rodzina i przyjaciele Jana Marka. Do szkoły zawitali również sympatycy i przyjaciele naszego patrona i Pogórza.

Apel stał się okazją do zaprezentowania szkolnych talentów uczniów, wychowanych na wartościach krzewionych przez Jana Marka. Program artystyczny otworzył barwny występ zespołu regionalnego „Pogórzanie”. W muzyczne klimaty przeniosły nas: Oliwia Koniarczyk, Larysa Habarta, Maria Gabzdyl, Paulina Bednarz, Oliwia Marek, Franciszek Rajwa i Michalina Rajwa. Mogliśmy także wysłuchać recytacji przygotowanych przez Maję Urbaniak, Tomasza Urbaniaka oraz Dominikę Kuczerę. Apel został wzbogacony scenką przygotowaną przez uczennice: Dominikę Kuczerę, Michalinę Rajwę i Emilię Kubies.

Sportowy akcent został wprowadzony na scenę przez Kornelię Ludwiczak, Julię Pietruszek, Martynę Korzonek, Katarzynę Sikorę oraz Aleksandrę Holeksa,  które wykonały układ choreograficzny na trampolinach. Prezentacje talentów uświetniły również występy taneczne najmłodszych dzieci z klasy I.

Nad całością programu artystycznego czuwały panie: Liliana Gwizdoń oraz Beata Motyka. Po zakończonej akademii wszyscy obecni zostali zaproszeni na festyn szkolny zorganizowany przez rodziców klasy VI. Na najmłodszych czekało tam mnóstwo atrakcji: dmuchańce, grill oraz liczne zabawy i konkursy. W wyczekiwanym meczu siatkówki udział wzięli rodzice, absolwenci oraz uczniowie szkoły. Mecz zakończył się wygraną rodziców.