LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

2022-09-01
LOBORATORIA PRZYSZŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE
„Laboratoria Przyszłości” to rządowa inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Rady Ministrów, finansowana z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 i realizująca jeden z postulatów „Polskiego Ładu”.
W ramach tego przedsięwzięcia szkoły podstawowe w całej Polsce otrzymały środki na zakup wyposażenia służącego uczniom do rozwijania kompetencji, takich jak współpraca, kreatywność, umiejętność rozwiązywania problemów czy znajomość nowych technologii.
Celem inicjatywy jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Dzięki uzyskanemu wsparciu do naszej szkoły został zakupiony nowoczesny sprzęt i urządzenia m. in.:
- drukarka 3D z akcesoriami,
- długopisy 3D z filamentami,
- ozoboty,
- zestaw genibotów,
- mikrokontrolery z sensorami, wzmacniaczami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami,
- sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (aparat fotograficzny, kamery, oświetlenie, mikrofony),
- gimbal do fotografii i nagrywania,
- statyw + tła,
- stacja lutownicza (do mikrokontrolerów).

Laboratoria przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.