KONKURS RECYTATORSKI

2016-02-16

„Szczęście niejedno ma imię” - pod takim hasłem 11 lutego w naszej szkole powitano uczestników II Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego. W tegorocznej edycji to właśnie szczęście stało się motywem przewodnim recytowanych utworów. Młodzi artyści w swych niezwykle ciekawych interpretacjach starali się zdefiniować uczucie szczęścia. Podczas konkursu jako motto towarzyszyły nam słowa Ericha Fromma, który powiedział: "Szczęście nie jest dziełem przypadku, ani darem bogów, szczęście to coś, co każdy z nas musi sobie wypracować dla siebie samego".

Podczas przerwy wszyscy uczestnicy, a także opiekunowie, mogli obejrzeć na szkolnej scenie humorystyczną wersję „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Ta współczesna interpretacja klasyki literatury uzmysłowiła widzom, że każda epoka niesie za sobą inne wyzwania stawiane zakochanym. Puenta całego przedstawienia była niezwykle zaskakująca – Kirkor, nie mogąc zdecydować się na żadną z bardzo wymagających sióstr, wybiera pracowitą i opiekuńczą... wdowę.

Występom recytatorów bacznie przyglądało się jury w składzie:

Pani Dominika Borecka

Pani Kamila Morcinek

Pani Alicja Krawczyk

Uczestnicy zmagali się w dwóch grupach wiekowych – szkół podstawowych i gimnazjów. Łącznie w konkursie wysłuchaliśmy 24 młodych artystów. Ze względu na bardzo wysoki poziom recytacji, oprócz przyznania miejsc na podium, jury doceniło wszystkich uczestników, każdemu przyznając wyróżnienie i drobny upominek.

Po długich i burzliwych naradach zwycięzcami zostali:

W kategorii szkół podstawowych:

I. Michalina Rajwa z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Pogórzu

II. Kamil Kowalski z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Pogórzu

III. Julia Buda ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Skoczowie

Wyróżnienia specjalne otrzymały dwie uczestniczki: Dominika Kuczera z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Pogórzu oraz Gabriela Farian ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Skoczowie.

W kategorii gimnazjów:

I. Agnieszka Stroka z Zespołu Szkół Szkolno - Przedszkolnego w Pogórzu

II. Dominika Młynarczyk z Zespołu Szkół w Pierśćcu

III. Wiktoria Wieja z Gimnazjum nr 1 w Skoczowie

Wszystkim laureatom gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję konkursu za rok!

Serdeczne podziękowania składamy także wszystkim nauczycielom, którzy przygotowali uczestników konkursu, paniom Kornelii Kani oraz Katarzynie Borowicz za wspaniałą dekorację, jurorom oraz instytucjom, które wsparły nasz konkurs:

–  Radzie Rodziców przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Pogórzu

–  Sklepikowi szkolnemu ,,Smakuś”

–  Sklepowi papierniczemu „Pami” w Skoczowie

–  Firmie „Trumpf - Mauxion” w Skoczowie