2016-02-16

WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE,

JAK CO ROKU W KARNAWALE

Bal karnawałowy  to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było i u nas.

W dniu 09.02.2016r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Pogórzu w klasach I - III  odbył się bal karnawałowy. Tego dnia  już od rana w szkolnej świetlicy pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, wampirów... nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

Wszyscy uczestnicy balu spotkali się w hali sportowej, gdzie wystrój wprowadził wszystkich w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego, a następnie prezentowali swoje piękne stroje.

Zabawę prowadziły wychowawczynie klas, które również w ten dzień przebrały się. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porywała wszystkich do tańca w rytm samby czy rocka. Nie zabrakło również zabaw oraz konkursów, w których dzieci brały udział z wielkim zaangażowaniem. Na zakończenie nastąpił wybór Króla oraz Królowej balu, a wybór był na prawdę bardzo trudny.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Kolejny bal karnawałowy już za rok.