Akcja LEKKI TORNISTER

2023-05-15

Akcja informacyjno- edukacyjna „Lekki tornister” ma na celu rozpowszechnianie informacji na temat profilaktyki wad postawy ze zwróceniem szczególnej uwagi na niezmieniający się problem przeciążonych plecaków uczniów oraz zmniejszenie jego skali w przyszłości.

Kampania ta przynosi pożądane efekty. Uczniowie coraz częściej zastanawiają się, które rzeczy są im niezbędne i starają się tylko te zapakować do swoich plecaków. Na bieżąco korzystają również z szafek, w których mogą pozostawiać swoje przybory plastyczne, podręczniki, stroje na wf. oraz inne przedmioty.

Akcja „Lekki tornister” pomaga w znacznym stopniu uświadomić dzieciom, jakie konsekwencje niesie ze sobą obciążanie młodego kręgosłupa i jaki ma to wpływ na ich zdrowie.