Dzień Patrona 2024

2024-01-22

 

16 stycznia 2024 r. odbył się apel wspominający osobę Jana Marka, patrona naszej szkoły. Hasło przewodnie tegorocznych obchodów Dnia Patrona brzmiało: "Sport uczy zwyciężać, przegrywać z godnością i honorem, a więc uczy żyć".

 

Po powitaniu całej społeczności szkolnej przez prowadzących z klasy siódmej, Mai Filapek i Jakuba Kowalskiego, chór szkolny uroczyście odśpiewał hymn "Szumi Jawor". Został także wyrecytowany i przypomniany przez Barbarę Gwizdoń wiersz Pani Stefanii Korzonek "Dzwon". W pięknym wierszu gwarowym Wandy Mider "Lowczorz" zaprezentował się uczeń klasy piątej, Jakub Fender. Wiktoria Nowicka z klasy piątej specjalnie na tę okazję wykonała swój układ taneczny tańca towarzyskiego. Wszystkie występy zostały nagrodzone gromkimi brawami.

 

Po apelu został zorganizowany szkolny turniej badmintona, gdzie udział wzięły najlepsze pary dwójek dziewcząt i chłopców każdej klasy. Zacięta rywalizacja drużyn sportowych, gorący doping ze strony kibiców były gwarancją dobrej zabawy. Okrzyki oraz gromkie brawa zagrzewały zawodników do walki. Najlepsze dwójki zostały uhonorowane pucharami, a wszyscy uczestnicy dyplomami. W tym samym czasie klasy najmłodsze, 1-3, Dzień Patrona uczciły zabawami i grami na śniegu.