Biblioteka szkolna proponuje Wam, mili Uczniowie, udział w ogólnopolskim konkursie dotyczącym znajomości lektur szkolnych „Myślę, więc czytam – czytam, więc myślę 2021” organizowanym przez młodzież zAkademii Młodzieżowej, działającej w ramach Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.

 Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów w wiekuod 13 lat. Celem konkursu jest promowanie czytelnictwa oraz popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej wiedzy o książkach. Organizatorom zależy również na promowaniu nietypowych i aktywnych form poznawania literatury.

• Konkurs polega na rozwiązaniu 4 zagadek dotyczących lektur szkolnych, zawartych w krótkich filmach nagranych przez młodzież zAkademii Młodzieżowej.

• Filmy będą publikowane na funpage’u Akademii Młodzieżowej na Facebooku oraz na kanale Telewizji Akademii Młodzieżowej na YouTube codziennie. Pierwszy z nich pojawi się 22 listopada 2021 r. o godz.20.00, ostatni 25 listopada 2021 r. o godz. 20.00.

• Wygrywa ten, kto w najkrótszym czasie dobrze rozwiąże wszystkie zagadki filmowe.

• Do wygrania są 3 nagrody w postaci kart podarunkowych do wykorzystania na materiały edukacyjne w sklepach sieci Empik.

1. nagroda o wartości 500 zł

2. nagroda o wartości 300 zł

3. nagroda o wartości 200 zł

oraz nagrody książkowe (miejsca od IV do XL).

 

Więcej szczegółów możecie znaleźć na stronie internetowej:

www.literatura.akademiamlodziezowa.pl

 

Zachęcamy do udziału w konkursie!