Zaproszenie do wspólnego czytania

2020-03-20

ZAPROSZENIE DO WSPÓLNEGO CZYTANIA

Znalezione obrazy dla zapytania: książka

Drodzy Rodzice!

W ostatnich dniach sporo czasu spędzamy w naszych domach, z rodzinami. Może warto teraz zrobić to, na co zwykle brakuje nam czasu?

Polecam Państwu stronę internetową calapolskaczytadzieciom.pl. Prowadzi ją Fundacja ABCXXI, której motto brzmi: „Czytaj dziecku. 20 minut dziennie. Codziennie”. W zakładce Aktualności zachęcam do przeczytania artykułu „#MądrzeRazemwDomu”, w którym można znaleźć wywiady z fachowcami na temat rozwoju dzieci i nastolatków, przeczytać razem z pociechami lub zachęcać je do samodzielnego poznania opowiadania „Burza”, udostępnionego darmowo na tej stronie. Tekst prowokuje do rozmowy na temat wolności – gdzie są jej granice i kto lub co nam i naszym dzieciom je wyznacza.
W artykule można także znaleźć ciekawe propozycje domowych zajęć z dziećmi w różnym wieku: od wieku niemowlęcego aż do starszych nastolatków.

Życzę zdrowia i pozdrawiam serdecznie!

Danuta Oczadły (Biblioteka Szkolna)