Z CAŁEJ MOCY STOP PRZEMOCY

2018-12-04

Dnia 29 listopada klasy IV a, IV b, V oraz VI spotkały się z p. Piotrem Cybułką na zajęciach profilaktycznych. Czy była to lekcja muzyki czy profilaktyki? Pan Piotr zaśpiewał i nauczył zebranych kilku piosenek o bardzo wymownej treści, która wyraża istotny przekaz nie tylko młodego człowieka, ale każdego. Piosenki autorstwa naszego gościa trafiły do uczniów i zostały przez nich zaśpiewane przy akompaniamencie gitarowym autora. Prowadzący nawiązał wspaniałą relację z uczniami, a muzyka spełniła tutaj ogromny walor emocjonalny. Po kilku minutach dziewczęta i chłopcy z całą mocą śpiewali:

„Nikt nie może mnie poniżać,

bić, krzywdzić, wyzywać.

Na każdego mogę liczyć,

na ratunek wzywać.”

Gdy śpiewali dalej:

„Jestem nieduży, mam niewiele lat,

I odkąd tylko przyszedłem na świat

Najbardziej pragnę waszej miłości

Bez nienawiści, krzyku i złości…

Mamo, tato, bardzo was kocham,

Mamo, tato, kochajcie mnie też.

Mamo, tato, bądźmy rodziną,

Razem lepiej jest…”

- odczuwało się już wyraźne wzruszenie, bo muzyka i ekspresja przekazu trafiały do wrażliwych umysłów odbiorców.

Na zakończenie wszyscy wyśpiewali, co im w duszach gra. Razem z p. Piotrem śpiewali:

„Mam gorące serce

Mogę jeszcze więcej.

Tańczę, śpiewam, gram.

Uśmiech mam na twarzy,

Każdy o czymś marzy…”

Niech marzenia się spełniają, tego życzymy wszystkim, i niech niczyja poduszka nie będzie „mokra od łez”, niech nikt nie doświadcza przemocy.