WYCIECZKA TRZECIOKLASISTÓW DO KOZIEJ ZAGRODY

2017-10-24

W poniedziałek 9 października uczniowie klas trzecich wybrali się na wycieczkę do Koziej Zarody w Brennej. Na miejscu zostali bardzo miło powitani przez Gospodarza, który podzielił uczniów na grupy oraz ustalił zasady zachowywania się w chacie.

Następnie wzięli udział w ciekawych warsztatach wyrobu i wypieku chleba na zakwasie, utrwalając wiedzę na temat zbóż i etapów powstawania mąki. Każdy miał możliwość samodzielnego wyrobienia i formowania swojego bochenka chleba. W trakcie, gdy bochenki rosły, odbyły się zajęcia rękodzielnicze z masy solnej. Trzecioklasiści tworzyli baranki według instrukcji prowadzącej, które następnie po wysuszeniu zabierali ze sobą.

W czasie przerwy była największa atrakcja dla nich, a mianowicie oglądanie, czesanie i głaskanie kóz.

Po ciężkiej pracy był czas na odpoczynek przy pysznej i ciepłej kawie zbożowej z mlekiem oraz poczęstunku domowego chleba z konfiturą i masełkiem.

Oczywiście nie obyło się bez kupowania pamiątek ;) Na zakończenie uczniowie nakarmili kozy oraz odebrali swoje, wypieczone bochenki chleba.

Pełni pozytywnej energii i wrażeń z pobytu w Koziej Zagrodzie uczniowie bezpiecznie wrócili do szkoły.