ŚPIEWAMY RAZEM PO NASZYMU

2018-02-12

 

W dniu 01.02.2018r rozśpiewana grupa uczniów odwiedziła mieszkańców DPS-u w Cieszynie. Byli to uczniowie SP 1 w Cieszynie oraz uczennice  ZSP w Pogórzu ubrane w stroje regionalne, pod opieką pani Małgorzaty Baszczyńskiej oraz pana Dariusza Itnera. Wspólnie spędzony czas podczas śpiewania „regionalnych pieśniczek” był zarówno dla pensjonariuszy DPS-u jak i dla młodzieży okazją do umacniania tradycji kulturalnych oraz do wyrażenia szacunku do własnych korzeni. Uczennica klasy 3b Magda Dąbrowa przedstawiła gwarą wiersz „Uwe i Wili” czyli „Paweł i Gaweł” po Śląsku, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród słuchaczy. Uśmiech i radość jakie pojawiły się na twarzach i w sercach mieszkańców były dla naszych uczniów wspaniałym podziękowaniem.

 

My również dziękujemy mieszkańcom DPS-u za wspaniałe przyjęcie oraz smaczny poczęstunek.