Pasowanie Pierwszoklasistów

2019-11-16

„Ślubowania nadszedł czas, jest już uczniem każdy z nas…”

Pasowanie na ucznia to jedna z uroczystości, która wpisuje się w kalendarz imprez naszej szkoły. Dnia 30 października 2019 roku dzieci uczestniczyły w ważnym dla nich dniu. Siedmiolatki odświętnie ubrane przybyły do szkoły w towarzystwie rodziców i rodzeństwa.

Program artystyczny Między nami pierwszoklasistami  został tak skomponowany, by można było ukazać - ile pierwszaki się nauczyły, jaką posiadają wiedzę i talenty.

Później nastąpił kulminacyjny moment uroczystości czyli złożenie przez pierwszaków przysięgi uczniowskiej. Pierwszoklasiści ślubowali starać się być dobrymi i uczciwymi, strzec honoru i dobrego imienia szkoły, szanować swoich nauczycieli, rodziców i kolegów, uczyć się tego, co piękne oraz kochać swoją Ojczyznę. Po ślubowaniu pierwszaki dostąpiły zaszczytu uroczystego aktu pasowania na ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez pana  Dyrektora.

To było wielkie święto. Uroczystość pasowania na ucznia pozwoliła dzieciom oficjalnie stać się częścią uczniowskiej społeczności.

Pierwszoklasiści, gratulujemy Wam, Waszej Pani, Rodzicom. U progu nauki szkolnej życzymy Wam wytrwałości i sukcesów  w zdobywaniu nowych doświadczeń w zawiłym labiryncie wiedzy.

Zapraszamy do galerii zdjęć, przy tej okazji chcielibyśmy serdecznie podziękować panu Tomaszowi Baranowi za piękną fotorelację z tego wydarzenia.