OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY

2015-10-26

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY (19 - 25 października)

W ramach OTK podjęliśmy w naszej szkole wiele działań:

-  zorganizowaliśmy w bibliotece szkolnej kącik przeznaczony na gromadzenie materiałów, wiadomości, ulotek dotyczących tematów związanych z wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej

-  zrealizowaliśmy 3 godziny zajęć warsztatowych (kl. III Gimnazjum) poświęconych tematyce preorientacji zawodowej

-  poinformowaliśmy uczniów, rodziców, nauczycieli o działaniach prowadzonych w ramach OTK przez Poradnię P-P oraz Inkubator Kariery w Cieszynie (informacje o terminach na stronie WWW szkoły)

-  uczniowie kl. III G założyli teczki pod hasłem „W poszukiwaniu wymarzonego zawodu”, gdzie będą gromadzić materiały pomocne w planowaniu własnej kariery

-  przez szkolny radiowęzeł podajemy informacje dotyczące konsultacji związanych z planowaniem dalszej ścieżki edukacyjnej

Prosta recepta na karierę rozpocznie się od szukania odpowiedzi na ważne pytania, które każdy musi sobie postawić: Kim jestem? Kim chcę być? Dokąd i jak zmierzam? Wybierz własne cele i pomysł na sukces. Każdy z Was ma swoje zasoby i każdy, bez wyjątku, jest architektem własnego losu i ma własną ścieżkę kariery. Musisz ją odnaleźć. Sam lub z pomocą doradców. Wybór należy do Ciebie! Pamiętaj, że Rodzice są Twoimi pierwszymi doradcami. Wędrowanie drogą rozwoju zawodowego, przeplatanego rozwojem osobistym zaczyna się nie od dziś. Ono trwa od urodzenia, aż po schyłek życia, ono cały czas trwa. Trzeba tylko, w tym momencie, gdy jesteś na rozdrożu - zapytać siebie oraz doradców - którą drogą pójść?

Celem dalszych zajęć będzie diagnoza wiedzy uczniów o sobie oraz świadome poznawanie swoich mocnych i słabszych stron.