"O KASI, KTÓRA SPOTKAŁA DOBRYCH LUDZI"

2018-01-22

 

19 stycznia, jak co roku, uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Pogórzu przygotowali przedstawienie jasełkowe. Tym razem było to przedstawienie pt.: „Kolęda puka w serduszko”, oparte na motywach baśni Hansa Christiana Andersena „Dziewczynka z zapałkami”. Przygotowane zostało z myślą o uczniach szkoły, ich rodzicach i dziadkach, ale wśród widzów były również podopieczne Domu Pomocy Społecznej w Pogórzu, mieszkańcy Pogórza oraz przedstawiciele władz Skoczowa. Wzruszający, mądry i pięknie zagrany spektakl spotkał się z entuzjastycznym odbiorem. Na uwagę zasługiwała gra aktorska naszych uczniów, którzy wcielili się w profesjonalny sposób w grane przez siebie postacie, natomiast dekoracje, kostiumy i doskonale dobrana muzyka dopełniły całości wykonania, sprawiając, iż trudno było uwierzyć, że jest się w zwykłej szkole, a nie w prawdziwym teatrze.

 

Nad przedstawieniem pracowało wielu uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, natomiast największy wkład mieli występujący: uczniowie klasy 3a, 3b, 4 oraz członkowie chóru. Reżyserią i przygotowaniem uczniów zajmowały się wicedyrektor szkoły- Pani Joanna Kusy, Pani Iwona Kowalska oraz Pani Kornelia Kania. Widzowie zwracali szczególną uwagę na przepiękną dekorację sceny - jej autorkami były Pani Małgorzata Jędrusik, Pani Renata Szczypka oraz Pani Magdalena Krupińska.

 

Warto przytoczyć ostatnie słowa narratora przedstawienia: „I tak kończy się nasza historia o dziewczynce z zapałkami; kończy się dobrze, bo w ten wigilijny wieczór pełen gwiazdkowego czaru i miłości płynącej ze żłóbeczka na cały świat, Kasia spotkała małych, dobrych ludzi o dużych, gorących sercach, którzy jej pomogli…”. W tym właśnie duchu zakończył się spektakl, ponieważ jak co roku tradycyjnie jasełkowe przedstawienie połączone było z akcją Charytatywną. W tym roku, na prośbę proboszcza parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Pogórzu ks. Ignacego Czadera, szkoła zbierała datki na pomoc rodzinom w Syrii. Udało nam się zebrać aż 1650 zł. Dziękujemy!!!

 

Zapraszamy również do obejrzenia galerii na portalu OX: http://fotoreportaz.ox.pl/fotoreportaz,12476,koleda-puka-w-serduszko.html.