KONKURS PIOSENKI NIEMIECKIEJ W RACIBORZU

2016-05-26

 

18 maja 2016 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu odbył się XV Wojewódzki Konkurs Piosenki Niemieckiej organizowany przez Towarzystwo Społeczno -Kulturalne Niemców woj. śląskiego oraz Komisję ds. Kultury i Oświaty przy Zarządzie Wojewódzkim DFK. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice - Dominika Kuczera oraz Weronika Pagieła. Obie zostały wyróżnione i otrzymały nagrody: Dominika zajęła VII miejsce w kategorii solista kl. 4-6 SP, natomiast Weronika Weronika Pagieła zajęła III miejsce również w kategorii solista kl. 1-3 gimnazjum. Należy wspomnieć, że jury oceniało przede wszystkim umiejętności językowe oraz umiejętności wokalne wykonawców. Serdecznie gratulujemy i cieszymy się z sukcesów pogórskich uczennic!

 

Zdjęcia: Radio Mittendrin/ Nasz Racibórz/  MM