IX GMINNE DOŻYNKI Z UDZIAŁEM NASZYCH UCZNIÓW

2016-09-05

W słoneczną pierwszą sobotę września członkowie Zespołu Regionalnego wraz z nauczycielami oraz Dyrekcją – p. Grzegorzem Topolem i p. Joanną Kusy, reprezentowali naszą szkołę w IX Gminnych Dożynkach w Skoczowie. W tradycyjnych regionalnych strojach i z uśmiechem na ustach nasi uczniowie przemaszerowali ulicami Skoczowa. Barwny korowód składający się ze wszystkich sołectw wyruszył o 15.00 ze Starego Targu, by przejechać ulicami Bielską, Mickiewicza i przez osiedle Górny Bór. Uroczystemu wjazdowi na skoczowski rynek towarzyszyli licznie zebrani widzowie. Każda wioska zaprezentowała się niezwykle ciekawie, nawiązując do tradycji regionu. Nie zabrakło pięknie przystrojonych wozów, zabawnych scenek oraz licznych niespodzianek dla ustawionych na trasie mieszkańców miasta i turystów. Serdeczne podziękowania składamy p. sołtysowi Mariuszowi Rodence, sklepikowi szkolnemu „Smakuś” oraz Urzędowi Miasta za ufundowanie ciepłego posiłku oraz słodkich upominków dla uczestników korowodu. Dziękujemy także p. Januszowi Zmełtemu, p. Marioli Buzek oraz p. Natalii Rudnickiej za zaangażowanie w przygotowanie pochodu, p. Dominice Szklorz, p. Edycie Grelowskiej oraz p. Mirosławowi Fryczowi za opiekę nad dziećmi. Przede wszystkim jednak dziękujmy naszym wspaniałym uczniom!