GMINNY TURNIEJ PIŁKI KOSZYKOWEJ

2016-11-17

14 i 15 listopada 2016 roku na hali sportowej w Pogórzu rozegrano Gminny Turniej Koszykówki Szkół Gimnazjalnych. Turniej uroczyście otworzył dyrektor szkoły Pan Grzegorz Topol.

Do rozgrywek zgłosiło się dziewięć drużyn, w tym cztery drużyny dziewcząt i pięć drużyn chłopców. Rywalizacja zarówno wśród dziewcząt jak i wśród chłopców rozgrywana była systemem „każdy z każdym”. Mecze trwały 2x8 minut. Turniej sędziowali nauczyciele wychowania fizycznego.

Wśród pań najlepsze okazały się zawodniczki Gimnazjum nr 1 w Skoczowie, reprezentantki naszej szkoły zajęły zaś miejsce 3.

Skład naszej drużyny: Natalia Górniok, Magdalena Rodenko, Julia Chromik, Martyna Janik, Zuzanna Rucka, Martyna Targosz, Kornelia Wawrzeczko, Wiktoria Woźniak, Patrycja Wrzeszcz, Agnieszka Zając.

Wyniki:

I miejsce: Gimnazjum nr 1 w Skoczowie - awans do zawodów grupowych

II miejsce: Gimnazjum nr 4 w Skoczowie - awans do zawodów grupowych

III miejsce: Gimnazjum w Pogórzu

IV miejsce: Gimnazjum w Pierśćcu

W rywalizacji panów bezkonkurencyjny okazał się zespół Gimnazjum nr 4 w Skoczowie, który pokonał wszystkich przeciwników. Nasz zespół po zaciętych meczach z rywalami uplasował się na trzecim miejscu.

Skład naszej drużyny: Jakub Rucki, Dominik Moczała, Wojciech Wojtyła, Michał Słowak, Mateusz Cyganiewicz, Igor Habarta, Dawid Gala, Szymon Kocman.

Wyniki:

I miejsce: Gimnazjum nr 4 w Skoczowie - awans do zawodów grupowych