DZIEŃ ZIEMI W NASZEJ SZKOLE

2017-05-04

Tuż przed długim weekendem 28 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w apelu z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. Wszyscy mieli okazję przypomnieć sobie oznaczenia ekologiczne umieszczane na opakowaniach produktów spożywczych oraz mogli obejrzeć ciekawą inscenizację przygotowaną przez uczniów klasy I G pod opieką p. Dominiki Szklorz i p. Wioletty Kominek. Ciekawą inicjatywą była także akcja „Zrób coś z niczego” przeprowadzona przez Samorząd Uczniowski. Każda klasa w przeciągu tygodnia przygotowywała pomysłowe przedmioty użytkowe z opakowań recyklingowych, a pomysłów było naprawdę wiele: zabawki, skarbonki, kwietniki, torebki, koszulki, a nawet boisko piłkarskie. Szczególnie postarały się klasy młodsze, którym serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.

Konkurs na najciekawszy przedmiot w kategoriach klas I – III SP wygrała klasa IIIa, w kategorii klas IV- VI SP wygrała klasa VI, natomiast w kategorii klas I – III G wygrała klasa II G. Wystawy prac można obejrzeć w klasach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim klasom oraz wychowawcom, którzy tak kreatywnie podeszli do przygotowania swoich prac. Akcję z pewnością warto powtórzyć za rok! A my wszyscy dbajmy o nasza piękną planetę każdego dnia!

Dominika Szklorz