Dyżury ZUS w gminach - pomagają w wypełnieniu wniosków 300 plus

2021-08-08

Szanowni Państwo,

bielski Oddział ZUS organizuje w gminach na terenie Podbeskidzia mobilne punkty, w których eksperci pomogą w założeniu profilu PUE i wypełnieniu wniosku o 300 plus. W tym roku wnioski na wyprawkę szkolną w ramach programu "Dobry Start" można składać tylko elektronicznie za pośrednictwem: Platformy Usług Elektronicznych ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Empatia.

Dyżury ZUS z mobilnymi stanowiskami PUE odbędą się w czternastu różnych gminach, w okresie od 6 do 30 sierpnia, w godz. od 9.00 do 12.00.

Chcemy pomóc mieszkańcom gmin z naszego regionu w założeniu takiego profilu. Dla niektórych wyprawa do placówki ZUS może być problemem, stąd też pomysł, by ZUS pojawił się w mniejszych miejscowościach, aby rodzicom było najwygodniej i najszybciej spotkać się z naszym pracownikiem w celu założenia profilu PUE, bądź też uzyskania pomocy w elektronicznym złożeniu wniosku.